Elbing 1945 - Odnalezione wspomnienia

Tomasz Stężała

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Nowiny Braniewo - czy znacie takie miasto?

Braniewo - czy znacie takie miasto?

Email Drukuj PDF

Ja znam Braniewo bardzo pobieżnie. Najczęściej bywałem tam w gospodarstwie ogrodniczym p. Gursztynów po przepiękne krzewy i drzewa.

pliki/2011/bra/640_2.jpgpliki/2011/bra/640_3.jpg

Braniewo, to największy cmentarz żołnierzy Sowieckich. To czyste ulice ( mało dziur) i sympatyczni ludzie. I bardzo fajna biblioteka, gdzie odbyło się piątkowe spotkanie.

Książka niezbyt znana wśród miszkańców, ale po mojej rozmowie z red. Andrarczykiem padło sporo pytań. Słuchacze wiedzą, że Braniewo ma sporo ciekawostek do pokazania, ale nie mają siły przebicia, aby namówić Burmistrza do działania. A są wśród nich posiadacze prawdziwych skarbów, jak Janusz M ( a cóż on ma w tej swoje wieży?) oraz ci, co zachowują wspomnienia o przeszłości. Miasto zasługuje na "Braunsberg 1945" - trzeba tylko kogoś, kto uwierzy w swoje siły i napisze historię tragicznych dni.

Panie Burmistrzu ( ogladany w TV Elbląg) - gratuluję basenu, ale on nie przyciągnie turystów. A historia Braniewa tak. I to wielu. W Bibliotece znajdzie się dla Pana egzemplarz książki do poczytania i jestem pewien, że wtedy pomoże Pan miłośnikom historii zrobić coś dla Waszego miasta.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież


Strona główna Nowiny Braniewo - czy znacie takie miasto?