Elbing 1945 - Odnalezione wspomnienia

Tomasz Stężała

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Nowiny Braniewo - czy znacie takie miasto?

Braniewo - czy znacie takie miasto?

Email Drukuj PDF

Ja znam Braniewo bardzo pobieżnie. Najczęściej bywałem tam w gospodarstwie ogrodniczym p. Gursztynów po przepiękne krzewy i drzewa.

pliki/2011/bra/640_2.jpgpliki/2011/bra/640_3.jpg

Braniewo, to największy cmentarz żołnierzy Sowieckich. To czyste ulice ( mało dziur) i sympatyczni ludzie. I bardzo fajna biblioteka, gdzie odbyło się piątkowe spotkanie.

Książka niezbyt znana wśród miszkańców, ale po mojej rozmowie z red. Andrarczykiem padło sporo pytań. Słuchacze wiedzą, że Braniewo ma sporo ciekawostek do pokazania, ale nie mają siły przebicia, aby namówić Burmistrza do działania. A są wśród nich posiadacze prawdziwych skarbów, jak Janusz M ( a cóż on ma w tej swoje wieży?) oraz ci, co zachowują wspomnienia o przeszłości. Miasto zasługuje na "Braunsberg 1945" - trzeba tylko kogoś, kto uwierzy w swoje siły i napisze historię tragicznych dni.

Panie Burmistrzu ( ogladany w TV Elbląg) - gratuluję basenu, ale on nie przyciągnie turystów. A historia Braniewa tak. I to wielu. W Bibliotece znajdzie się dla Pana egzemplarz książki do poczytania i jestem pewien, że wtedy pomoże Pan miłośnikom historii zrobić coś dla Waszego miasta.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Site Language


Strona główna Nowiny Braniewo - czy znacie takie miasto?