Elbing 1945 - Odnalezione wspomnienia

Tomasz Stężała

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Nowiny Czołgi na Starym Rynku.

Czołgi na Starym Rynku.

Email Drukuj PDF

Ci, którzy przyszli na spotkanie do Biblioteki chyba byli zaskoczeni dekoracjami, dźwiękami dobiegającymi z głośników i ilością ludzi.

 

pliki/2011/1/640_1.jpgpliki/2011/1/640_2.jpgpliki/2011/1/640_3.jpgpliki/2011/1/640_4.jpgpliki/2011/1/640_5.jpgpliki/2011/1/640_6.jpg

I chociaż w tym samym czasie w TV "leciał Małysz", to wydaje mi się, że uczestnicy spotkania nie byli zawiedzeni. Część poświęcona "Elbingowi" była krótka, choć treściwa. Pan Piotr Derlukiewicz bardzo sprawnie i fachowo prowadził spotkanie, celnie ripostując niektóre wypowiedzi, także naszych elbląskich polityków. Było ich troje: Ona - Grażyna Kluge, Oni - Jerzy Wcisła i Paweł Nieczuja - Ostrowski.

Część druga ( moim zdaniem ważniejsza) dotyczyła naszych pomysłów na odkrywanie na nowo historii Elbląga. Grzegorz Nowaczyk (ten od "Denara") powiedział o "skrzyni czasu" i o działalności poszukiwawczej; Tomasz Mizerski wprowadził w tematykę grupy rekonstrukcyjnej ( żywo komentowane!) a autor tej strony namawiał na przeniesienie czołgu na Stary Rynek, na uczczenie sławnych elblążan i ważnych osobowości oraz zauważenie, że prawie za darmochę dzięki tej historii możemy mieć i dumę i turystów.

Szkoda, że zabrakło TV Elbląg i rozgłośni, ale mówi się trudno. Ważne, że wiele osób usłyszało o naszych pomysłach i podziela nasz entuzjazm.

A w piątek 18 marca o godzinie 17.00 następne spotkanie z czytelnikami w Braniewie, w bibliotece. 

I jeszcze jedno. Wielu z Państwa pisze do mnie przekazując cenne informacje. Obecnie jestem zawalony robotą i po prostu nie daję rady terminowo na wszystkie maile odpowiadać. A na każdy chcę właściwie odpowiedzieć. Prosze się wieć nie gniewać.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież


Strona główna Nowiny Czołgi na Starym Rynku.