Elbing 1945 - Odnalezione wspomnienia

Tomasz Stężała

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Nowiny "Porucznicy 1939" na czas

"Porucznicy 1939" na czas

Email Drukuj PDF

Zapytał mnie pan Ryszard (pozdrawiam) co z następną książką, bo "Elbing" przeczytał już dawno i chciałby coś nowego "wrzucić na tapetę".

 

Prace redakcyjne w Warszawie trwały bardzo długo ( kiedyś chwalili się swoim tempem - ale był to pewnie propagandowy pic), ale w końcu tekst trafił do Elbląga i po redakcji autorskiej przechodzi korektę językową. Mama nadzieję, że szybko trafi do obróbki graficznej i stanie się tekstem. Wiele osób chwaliło okładkę poprzedniej książki, ale "Porucznicy 1939" będą znacznie lepsi. Ogromna zasługa w tym koleżanki, która na Facebooka nazywa się Pamelą Beznazwiska i ukrywa swoje nieprzeciętne zdolności graficzne. Wspaniale udało jej się oddać fragment tekstu i odwzorować twarz porucznika Ostrowskiego. Kolejną osobą jest pan Paweł Rosołek, autor wielu reklam i okładek książek, który mistrzowsko potrafi zebrać elementy tworząc poruszający efekt końcowy.

W książce znajdziecie Państwo sporo ilustracji, pochodzących z prywatnych zbiorów autora, lub udostępnionych przez Christę Mühleisen, Hansa Joahima Pfau czy Jarosława Zygmunta ze Stowarzyszenia Różan. Jak zwykle z chwilą pojawienia się książki na rynku w sierpniu ( najpierw w księgarni ESTA na ulicy B. Chrobrego) na stronie pojawią się mapy, fotografie i szereg informacji uzupełniających. Chcę podziękować jeszcze panu Włodzimierzowi Łaskarzewskiemu z Różana ( człowiek, który odtwarza Fort I) za chęć pomocy przy promowaniu książki tam, gdzie  mój Dziadek, Bolesław Ostrowski mieszkał i walczył.

Poprawiony: niedziela, 05 czerwca 2011 09:47  

Komentarze  

 
+1 #1 jacak69 2011-08-19 19:42
...no cóż Szanowny Panie Tomaszu jakby to napisać-książka okazała się równie rewelacyjna jak poprzednie . Gratuluję , jestem zafascynowany Pana wiedzą o historii Elbląga
Zacytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież


Strona główna Nowiny "Porucznicy 1939" na czas