Elbing 1945 - Odnalezione wspomnienia

Tomasz Stężała

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Nowiny Rok generała „Tysiąca”. Konkursy wiedzy historycznej.

Rok generała „Tysiąca”. Konkursy wiedzy historycznej.

Email Drukuj PDF

W dniu dzisiejszym, czyli 19 maja, odbyły się miejskie eliminacje wiedzy o życiu, działalności i epoce generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego.

 

 

Dostałem zaproszenie do Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług do udziału w konkursie szkół ponadgimnazjalnych, w charakterze jurora. Kilkunastu uczniów rozwiązywało przygotowany wcześniej test, zawierający oprócz informacji biograficznych także fotografie, przykłady uzbrojenia czy oznaczenia stopni wojskowych. Oprócz tego ocenialiśmy dziesięć plakatów  (kilka naprawdę dobrych) i wreszcie obejrzeliśmy prezentacje poświęcone Bohaterowi obchodów.

Nie powinienem ujawniać nazwisk zwycięzców w poszczególnych kategoriach – stanie się to pierwszego czerwca na uroczystościach miejskich. Lecz z przyjemnością powiem, że zdecydowana większość uczestników naprawdę nieźle przygotowała się do konkursu, a plakaty naprawdę podobały mi się. W związku z tym, jeżeli tę notkę czytać będą włodarze Elbląga, mam propozycję, by najlepsze postery wydrukować w pełnym formacie i rozwiesić, a zwycięską prezentację opublikować na oficjalnej stronie miasta.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież


Strona główna Nowiny Rok generała „Tysiąca”. Konkursy wiedzy historycznej.