Elbing 1945 - Odnalezione wspomnienia

Tomasz Stężała

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Nowiny W 9 Brygadzie Kawalerii Pancernej.

W 9 Brygadzie Kawalerii Pancernej.

Email Drukuj PDF

W poniedziałek, 3 czerwca br, miałem możliwość spotkania się z czytelnikami i kadrą 9 Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa.  Przyjechałem na zaproszenie pani Edyty, bibliotekarki i dowódcy Brygady, pana pułkownika Rydza, by przy okazji rozmowy o literaturze podzielić się swoją wiedzą na temat wojennej historii regionu elbląsko-braniewskiego, ze szczególnym uwzględnieniem końcówki II Wojny Światowej. 

Zostałem bardzo mile zaskoczony ciepłym przyjęciem, znaczną frekwencją i prawdziwym zainteresowaniem. Bardzo przyjemnie jest dzielić się wiedzą z przygotowanymi merytorycznie słuchaczami, którzy mogą z wykładu sporo skorzystać. Tym bardziej, że musimy pamiętać, że z powodu karygodnych i  głupich decyzji ludzi odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Polski, tylko 9 Brygada będzie bronić kluczowego, strategicznego odcinka w trakcie potencjalnego konfliktu z Rosją. Dlatego też wspieranie morale żołnierzy wiedzą historyczną ma takie duże znaczenie.

Spotkanie zaczęło się rozmową o moich książkach i pracy nad nimi ( szkoda, że nie mogłem przywieźć ‘ciepłych’ egzemplarzy „Kapitanów”) a następnie długą prezentacją. Po serii pytań  i podziękowań nastąpiło sympatyczne podpisywanie książek.

Braniewo jest miastem, które podobnie jak Elbląg, czeka na swoją wielką szansę. Jedną z możliwości na rozwój jest wspaniała i burzliwa historia, która może pobudzić do życia  gospodarkę. A także Wojsko, które chętnie wspiera takie inicjatywy. A mnie pozostaje czekać na kolejne zaproszenie z Braniewa i obiecane jazdy czołgiem. Może po publikacji "Aptekarza”?

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież


Strona główna Nowiny W 9 Brygadzie Kawalerii Pancernej.