Elbing 1945 - Odnalezione wspomnienia

Tomasz Stężała

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Bolesław Nieczuja-Ostrowski Uroczystości ku czci Bolesława Nieczuja Ostrowskiego w Elblągu i nie tylko.

Uroczystości ku czci Bolesława Nieczuja Ostrowskiego w Elblągu i nie tylko.

Już w ten czwartek, 28 września, w przeddzień 110 rocznicy urodzin mojego Dziadka, Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, odbędą się miejskie uroczystości poświęcone honorowemu obywatelowi Elbląga.

 

Jest to niejako ukoronowanie roku Generała, ogłoszonego przez Radę Miasta w grudniu 2016.  W tym dniu, o godzinie 8.15 odbędzie się odsłonięcie tablicy w parku przy ulicy Żeromskiego, nazwanej imieniem Dziadka. Następnie, od godziny 9.00 odbędzie sie uroczyste posiedzenie Rady Miasta Elbląga w Centrum Sztuki Galeria El przy ulicy Kuśnierskiej.

W programie między innymi moja prelekcja poświęcona Dziadkowi, odczytanie i podjęcie uchwały przez Radę, oraz koncert. W piątek 29 września, o godzinie 13.00, na Cmentarzu przy ulicy Agrykola, na grobie Generała zostaną złożone kwiaty.

A 26 września o godzinie 9.00, w 73 rocznicę utworzenia Rzeczpospolitej Partyzanckiej, w Proszowicach odbędzie się bieg imieniem Generała, na trasie Koniusza Proszowice. Inicjatorami są Starostwo Powiatowe oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

Wszystkich którzy mogą i chcą wziąć udział, serdecznie zapraszam.

 


 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież


Strona główna Bolesław Nieczuja-Ostrowski Uroczystości ku czci Bolesława Nieczuja Ostrowskiego w Elblągu i nie tylko.