Elbing 1945 - Odnalezione wspomnienia

Tomasz Stężała

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Bolesław Nieczuja-Ostrowski W 110 rocznicę urodzin Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego wiele się dzieje…

W 110 rocznicę urodzin Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego wiele się dzieje…

… a po prawdzie  już się działo i dziać będzie.

 

W dniu wczorajszym, a dokładniej 28 września 2107 roku miasto Elbląg uczciło swojego honorowego obywatela w sposób szczególny. O godzinie 8.15, w parku noszącym od kwietna imię Generała odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Dziadkowi. Samego aktu odsłonięcia dokonała córka – Wanda, a przemawiali między innymi Panowie:  Prezydent – Witold Wróblewski  oraz Przewodniczący Rady Miasta - Marek Pruszak.

Kolejny punkt, to uroczysta sesja Rady Miasta, w czasie której przez aklamację przyjęto okolicznościową uchwałę. Miałem przyjemność wygłosić przemowę prezentująca sylwetkę.  Następnie wielu zaangażowanym osobom wręczono pamiątkowe medale, a następnie odbył się koncert w wykonaniu uczniów elbląskich szkół oraz orkiestry 16 DZ.

Całość oprócz podniosłej atmosfery była bardzo sympatyczna i co należy przyznać – dobrze zorganizowana. Pojawiło się też sporo informacji medialnych jak:

A w odległych Proszowicach odbył się bieg. Oto relacja.

W planach jest także sympozjum historyczne w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie (5 października) a także z serii „Elbląg na dużym ekranie” – pokaz nieznanych filmów poświęconych mojemu dziadkowi zapowiedziany na 8 listopada na godzinę 18 połączony z okolicznościową wystawą w „Światowidzie”.

 

 

 

 

 

Foto E.Jaremczuk

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież


Strona główna Bolesław Nieczuja-Ostrowski W 110 rocznicę urodzin Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego wiele się dzieje…