Elbing 1945 - Odnalezione wspomnienia

Tomasz Stężała

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna W paru słowach...
W paru słowach...

W paru słowach... Jakub Pawełek.

Proszę się krótko przedstawić.

Cześć, jestem Kuba, lubię dobre horrory.

Jak na młodego autora wykazuje się Pan szeroką znajomością tematyki.  Skąd te zainteresowania i dlaczego w Pańskich powieściach właśnie tamte regiony są kluczowe?

Nie byłoby oszustwem, gdybym powiedział, że wojskowością interesuję się od bycia berbeciem. Chociaż do dzisiaj nie mogę darować, że jak byłem w gimnazjum na koloniach, to rodzice oddali moje żołnierzyki koledze z piętra niżej. Kiedy zacząłem interesować się tematem na poważnie, szybko znudziły mi się sztywne, pozbawione emocji teksty specjalistyczne (choć to wciąż najlepsze źródło informacji). Ten sam ojciec, który oddał moje zabawki poczuł się chyba w obowiązku i kupił mi „Czerwony sztorm” Clancy’ego. Od niego wszystko się zaczęło. Kiedy stwierdziłem, że też spróbuję, postanowiłem nie powielać schematów. Świat jest pełen miejsc zapalnych, których literatura gatunku jeszcze nie dotknęła, lub ja do nich nie dotarłem. Chciałem napisać coś świeżego, czego jeszcze w rodzimym political fiction nie było.

 

W paru słowach... Marko Szapkarow Orłowski.

Proszę się krótko przedstawić:

Nazywam się Marko Szapkarow – Orłowski. Imię i pierwsze nazwisko macedońskie, bo też takie są moje korzenie. Ale dla uproszczenia wydaję książki pod nazwiskiem Marek Orłowski.

 

W paru słowach ... Piotr Langenfeld

Proszę się krótko przedstawić:

Piotr Langenfeld. Gdańszczano-Sopocianin. Zainteresowania krążą wokół historii wojen, polityki, służb specjalnych i rekonstrukcji historycznej.

 Strona główna W paru słowach...