VT iRepair - шаблон joomla Авто

Gaudete, Gaudete!2021.12

Christus est natus

Ex Maria Virgine, gaudete!

 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czyli kolejny rok za nami. Dlatego Drogim Czytelnikom moich książek przesyłam najlepsze życzenia:

  • Bożych, spokojnych i refleksyjnych Świąt (gdyż ostatnie miesiące dostarczyły nam więcej trosk niż wcześniejszy czas),
  • Pojednania się z najbliższymi i tymi dalszymi, a zwłaszcza z samymi sobie (oraz wybaczenia),
  • Wzmocnienia się radością z Narodzenia Pańskiego i podładowania „akumulatorów” (gdyż 2022 zapowiada się co najmniej tak „atrakcyjnie” jak obecny – nie tylko dla naszych kieszeni),
  • Realizacji przynajmniej części planów, zwłaszcza tych, które dadzą Wam najwięcej radości (i na które macie największy osobisty wpływ).

Przez media padają pytania o kolejne plany związane z literaturą.  Cóż, są one skromne. Obecnie pracuję nad kolejną (czwartą) częścią serii (Wojna bogów) z planem ukończenia jej w pierwszej połowie przyszłego roku. Niedługo powinna pojawić się (w serii książka za dychę) trzecia część powieści z czasów rzymskich, pt: „Wandale”.  Ze względu na ograniczenia wprowadzane przez rząd, musiałem odwołać plany spotkań autorskich w Braniewie, Gdańsku, Tczewie; co do pozostałych – uległy one zawieszeniu. Gdy pytacie Państwo o brak w księgarniach „Asa i damy” – proszę pytania i skargi kierować do wydawnictwa Novae Res, nie do mnie. Może to obudzi wydawnictwo.

Elblążanin Wiktor Hajdenrajch jest debiutantem na literackim rynku, w bieżącym, dwudziestym roku wydał swoją grubą powieść obyczajową (543 strony), która śmiało mogła startować w konkursie na elbląską książkę roku.

O powieści Wiktora Hajdenrajcha dowiedziałem się przypadkiem, przez moją żonę, miłośniczkę romansów, która wypatrzyła tytuł w katalogu naszej biblioteki.  Wreszcie, po kilku miesiącach grubaśny tom zawitał i pod naszą strzechę, a żona, po przeczytaniu i przetrawieniu treści przekazała mi wolumin.

Cóż, tytuł jest zbliżony do mojego „Elbinga 1945” a treść swoim zakresem obejmuje także podobny zakres do mojej trylogii – Trzy Armie.  

Czytaj więcej: NA ZAKRĘCIE HISTORII