VT iRepair - шаблон joomla Авто

Najbliższe plany

2021.12

Przez media padają pytania o kolejne plany związane z literaturą.  Cóż, są one skromne. Obecnie pracuję nad kolejną (czwartą) częścią serii (Wojna bogów) z planem ukończenia jej w pierwszej połowie przyszłego roku. Niedługo powinna pojawić się (w serii książka za dychę) trzecia część powieści z czasów rzymskich, pt: „Wandale”.  Ze względu na ograniczenia wprowadzane przez rząd, musiałem odwołać plany spotkań autorskich w Braniewie, Gdańsku, Tczewie; co do pozostałych – uległy one zawieszeniu. Gdy pytacie Państwo o brak w księgarniach „Asa i damy” – proszę pytania i skargi kierować do wydawnictwa Novae Res, nie do mnie. Może to obudzi wydawnictwo.

Dla tych z Państwa, którzy chcieliby przeczytać niepublikowane, lub publikowane dawno temu moje książki, proponuję ich przeczytanie w formacie pdf oraz epub, który akceptują nie tylko komputery, ale i elektroniczne czytniki książek.
Jak to zrobić? Wystarcz zgłosić taką chęć poprzez maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz informację, jaką książką jesteście Państwo zainteresowani. Po otrzymaniu od Was wiadomości, prześlę numer konta, by przelać “dychę” albo “dychę+”. Można poprosić także o dedykację, którą wkleję w formie zdjęcia na drugiej stronie książki. Po otrzymaniu przelewu zaraz przesyłam plik na otrzymany od nadawcy adres mailowy.
 
Dlaczego taka forma?
W ciągu blisko dziesięciu lat pisania i publikowania poznałem od podszewki działanie rynku księgarskiego oraz pracy z różnymi wydawcami. Wrażenia są na tyle dobitne, że w końcu postanowiłem, iż nie ma sensu użerać się, lecz mogę pokazać swoje pisanie na własnych warunkach, za ową “dychę”.  To kwota, którą wydajecie Państwo na lody, więc nie będzie obciążeniem budżetu, a dla mnie informacją, że w pewien sposób doceniacie moją pracę. Wiem, że w ten sposób tracę czytelników papierowych wydań, ale trudno. Za dużo siwych włosów na głowie na walkę z systemem straciłem.
Na pierwszy rzut idzie “16 pancerna” – moje ukochane “dziecko”, bo częściowo autobiograficzne. Do tego okazuje się, że praca jest nadal  w wielu płaszczyznach aktualna.  Za jakiś czas pojawią się kolejne powieści, które wzbogacą ofertę.
 
Życzę spokojnego czytania
Tomasz Stężała

 
Do pobrania:
 

 As i Dama (fragment - pdf)  Książka "As i dama" (drukowana) jest dostępna z dedykacją autora, wraz z wysyłką paczką w cenie 40 zł. Po kontakcie na e-mail


Całą książkę w formacie pdf i epub można otrzymać (jeszcze przed wydaniem wersji drukowanej) za 10 zł pisząc na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Łaska i gniew bogów
 
wojna 3Jest to kontynuacja historii rodziny Odona murarza, która w 1237 roku przybywa do powstającego nad rzeką Ilfing Elbinga. W pierwszym tomie, czyli “Wojnie bogów” można prześledzić dramatyczne losy osadników z Lubeki, Prusów, Pomorzan, Polaków i Krzyżaków w pierwszym roku po przybyciu na tę ziemię. Część druga, czyli “Bunt starych bogów” to okres pierwszego z pruskich powstań, kiedy to najpierw Litwini, a potem Prusowie o mało co nie zmietli krzyżackiego państwa. Część trzecia dzieje się dziesięć lat później, w 1254 roku, kiedy wydaje się, że  po raz pierwszy Krzyżacy mogą z nieco większym optymizmem spojrzeć w przyszłość. Elbing i inne miejscowości wchodzą w okres małej stabilizacji, wydaje się też, że nic władzy Chrystusa (przynajmniej na terenach leżących nad Bałtykiem i Wisłą) zagrozić nie może. Wciąż jednak chrześcijaństwo nie sięgnęło Sambii, gdzie znajduje się główny ośrodek pruskiego pogaństwa. Tam też powstaje czarna moc, która zaczyna zatruwać dusze i umysły ludzi.
Wraca Linka, który znajduje wsparcie w przedwiecznych mocach, gromadzi siły i zadaje Krzyżakom klęskę. Wydaje się także, że zapowiadana największa z krucjat północnych nie dojdzie do skutku, a cały kraj spłynie ponownie krwią. Rodzina Odona musi zebrać wszystkie siły by stanąć do nierównej walki.