VT iRepair - шаблон joomla Авто
bsb1

Rozpoczyna się rok 1244. Na wschód od delty Wisły Krzyżacy i wspierający ich krzyżowcy posuwają się w głąb Prus, wypierając zażarcie broniących się pogan. Stolicą krzyżowców jest zamek i miasto Elbing, skąd wyruszają kolejne rejzy. Podbite plemiona pruskie ponownie zrywają się do walki, a wspierają ich najeźdźcy z Litwy i Jaćwieży. Wielka bitwa stoczona w pradolinie Wisły diametralnie zmienia układ sił. Do walki o swoje i nowe terytoria włącza się także książę pomorski, Świętopełk. Krzyżacy szybko tracą podbite terytorium i wydaje się, że pruskich powstańców nic i nikt już nie zatrzyma.

W zagrożonym zagładą Elbingu żyje poznana w Wojnie bogów rodzina Odoniców, na którą spadają kolejne plagi. Starzy i nowi wrogowie, nie cofający się przed największą podłością, pragną wyrwać jak najwięcej z zagrożonego miasta.

Ruthard Odonic musi ponownie zawierzyć starym i nowym druhom, a Jezuchryst przeciwstawić się nawale starych bogów.

wb1Pisząc przez kilka lat o Drugiej Światowej trochę się zmęczyłem tematyką, stąd pomysł na przeskok w czasie. Tym razem jesteśmy w XIII wieku, na pobrzeżu pomorsko-pruskim. Rozpoczyna się Krucjata Północna, której skutki wciąż ciążą nad Europą i Światem. Nad rzeką Ilfing, zaraz po krzyżowcach pojawiają się osadnicy z Lubeki, którzy z przeróżnych powodów wybierają arcyniebezpieczną podróż i życie w dzikim kraju. Rodzina murarza Odona jest wśród nich i od razu zostaje wtłoczona w machinerię wielkiej polityki, ludzkich rządz, codziennego życia. Oprócz dzikiej przyrody na ich szczęście dybią także wraży Prusowie – naród waleczny, chytry i zamożny. Powieść okrasiłem stylizowanym językiem (zdecydowanej większości czytelników on nie przeszkadza a nawet podoba się), a pisząc oparłem się bardzo mocno na świadectwach archeologicznych i historycznych. Książka wydana przez Bellonę.

pu

Sowieckie armie prą na wschód i wchodzą na tereny Polski. Tuż za Wisłą, w rejonie Miechowa, Olkusza i Pińczowa organizowana przez majora “Bolko” konspiracja przygotowuje się do wyzwolenia nie tylko podkrakowskich powiatów ale i samego Krakowa. Mnożą się akcje rozbrojeniowe, likwidacyjne i zaopatrzeniowe, jednocześnie doskonale działa wywiad Inspektoratu AK “Maria”. Wreszcie, pod koniec lipca rozpoczyna się bezpośrednia walka zakończona wyzwoleniem około 1000 km kw. terenu. Niemieccy i Sowieccy bohaterowie walczą na terenie Inflant i Białorusi. Pierwsi starają się powstrzymać fale czerwonych ataków a drudzy zdobyć jak największą władzę i bezwzględnie zatrzeć niechlubną przeszłość. W tym tomie opisałem masę nieznanych epizodów, które przynoszą wielką chwałę polskiemu orężowi.

pu2

Ostatnia część epopei mojego Dziadka, Rodziny i mojego miasta. Wojna się kończy dla wszystkich bohaterów.  Ostrowski pomimo wielkich zasług dla Ojczyzny musi ukrywać się przed komunistami. Dlatego też podejmuje decyzję o przeniesieniu się
wraz z dużą grupą byłych żołnierzy do pod elbląskiego Nowego Kościoła, by tu, w spokoju rozpocząć nowe życie. Podpułkownik Wendig dostaje się do niewoli i pomimo ciężkich ran zostaje zmuszony do walki o swoje i podkomendnych człowieczeństwo.
Pułkownik NKWD Owczarskij cieszy się wielką władzą, ale musi poradzić sobie z brudami przeszłości. Życie trzech wyższych oficerów splata się w zrujnowanym przez działania wojenne i bezwzględnie rabowanym przez Sowietów polskim już Elblągu.

kp2

Rok 1942 i obóz jeniecki, który Rosjanina zmienia w Polaka. Front Wołchowski, najbardziej morderczy z frontów wschodnich, który mieląc dziesiątki tysięcy ludzi na miazgę, miażdży też charaktery tych, którzy przeżyli. A w Krakowie mój Dziadek buduje sieć: największą w okupowanej Europie warsztatów i fabryk materiałów wybuchowych i broni. Wielokrotnie ryzykuje przy tym życiem, także swoich najbliższych. Inni bohaterowie, poznani wcześniej, starają się ułożyć sobie jakoś życie – i w Rzeszy, i w Generalnym Gubernatorstwie. Sytuacja obnaża ludzi. Wspaniali okazują się być świniami, a ci podli – prawdziwymi ludźmi
Gdzie kupić książkę?
  • Książka "Wojna bogów" dostępna jest m. in. w księgarni w Centrum Handlowym "Ogrody"
  • Już 22 czerwca 2018 r. w księgarniach pojawi się książka "Bunt starych bogów"