VT iRepair - шаблон joomla Авто

Gaudete, Gaudete!2021.12

Christus est natus

Ex Maria Virgine, gaudete!

 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czyli kolejny rok za nami. Dlatego Drogim Czytelnikom moich książek przesyłam najlepsze życzenia:

  • Bożych, spokojnych i refleksyjnych Świąt (gdyż ostatnie miesiące dostarczyły nam więcej trosk niż wcześniejszy czas),
  • Pojednania się z najbliższymi i tymi dalszymi, a zwłaszcza z samymi sobie (oraz wybaczenia),
  • Wzmocnienia się radością z Narodzenia Pańskiego i podładowania „akumulatorów” (gdyż 2022 zapowiada się co najmniej tak „atrakcyjnie” jak obecny – nie tylko dla naszych kieszeni),
  • Realizacji przynajmniej części planów, zwłaszcza tych, które dadzą Wam najwięcej radości (i na które macie największy osobisty wpływ).

Przez media padają pytania o kolejne plany związane z literaturą.  Cóż, są one skromne. Obecnie pracuję nad kolejną (czwartą) częścią serii (Wojna bogów) z planem ukończenia jej w pierwszej połowie przyszłego roku. Niedługo powinna pojawić się (w serii książka za dychę) trzecia część powieści z czasów rzymskich, pt: „Wandale”.  Ze względu na ograniczenia wprowadzane przez rząd, musiałem odwołać plany spotkań autorskich w Braniewie, Gdańsku, Tczewie; co do pozostałych – uległy one zawieszeniu. Gdy pytacie Państwo o brak w księgarniach „Asa i damy” – proszę pytania i skargi kierować do wydawnictwa Novae Res, nie do mnie. Może to obudzi wydawnictwo.

2Piękne imię, prawda?  

Imię, które ma wiele znaczeń.  Pamiętacie o owej Wandzie, co to Niemca nie chciała?

A może chodziło o trudną miłość do cudzoziemca?

Na pewno Wanda musi być piękna. W chwilach radosnych jest łagodna, troskliwa, wręcz życiodajna. Lecz gdy się pogniewa bywa zaborcza i śmiertelnie niebezpieczna. Wtedy biada tym wszystkim: mężczyznom i kobietom, stającym na jej drodze.

W Wandzie kocha się wielu i wielu jest od niej uzależnionych. Cierpliwie muszą znosić jej kaprysy by zachować spokój ducha. Do tego dochodzi ważne historyczne tło, determinujące działania bohaterów.  Jak zwykle historia ma swój wpływ na bohaterów moich książek i tak jest tym razem.

Co ważne, wkrótce do Wandy dołączy Magnus.

Wanda dostępna jest w formacie pdf lub epub

Fragment najnowszej książki "Wanda"