VT iRepair - шаблон joomla Авто

Najbliższe plany

2021.12

Przez media padają pytania o kolejne plany związane z literaturą.  Cóż, są one skromne. Obecnie pracuję nad kolejną (czwartą) częścią serii (Wojna bogów) z planem ukończenia jej w pierwszej połowie przyszłego roku. Niedługo powinna pojawić się (w serii książka za dychę) trzecia część powieści z czasów rzymskich, pt: „Wandale”.  Ze względu na ograniczenia wprowadzane przez rząd, musiałem odwołać plany spotkań autorskich w Braniewie, Gdańsku, Tczewie; co do pozostałych – uległy one zawieszeniu. Gdy pytacie Państwo o brak w księgarniach „Asa i damy” – proszę pytania i skargi kierować do wydawnictwa Novae Res, nie do mnie. Może to obudzi wydawnictwo.

 

Nim w Warszawie wybuchło postanie, Rzeczpospolita została wyzwolona.

Jak co roku, 1 sierpnia o godzinie 17 zawyją w całej Polsce syreny. Wielki Zryw Narodowy zostanie ponownie uczczony.

Dlaczego jednak historycy, redaktorzy, władze państwowe i ci, którzy mienią się spadkobiercami i kontynuatorami tradycji narodowej oraz  niepodległościowej zamilczają niezwykłe zdarzenie sprzed 75 lat?

Czytaj więcej...  

 

Zapewne w każdym człowieku drzemią rozliczne talenty. Jednak niewielu udaje się je w pełni rozwinąć. Bardzo nieliczną jest grupa ludzi, którzy swoje zdolności przekuwają w geniusz, a prawie wcale nie ma takich, którzy się tym nie chełpią.

Dzisiaj jedynie entuzjaści początków lotnictwa kojarzą sobie nazwisko GARSZTKA.  Ponoć to był jakiś as lotniczy, walczył potem na wschodzie i tragicznie zginął. Za taką wiedzę daję  wysoką ocenę. A dzisiaj, czyli 10 czerwca 2019, roku przypada dokładnie 100-lecie tragicznej śmierci tego młodziutkiego geniusza pilotażu, bohatera dwóch wojen i w jakiejś mierze twórcy sukcesów polskiej awiacji w wojnach o granice, w latach 1919-1920.

 

[Zwyciężaj i giń. Burzliwe losy Mieczysława Sylwestra Garsztki  w 100 rocznicę jego śmierci.] (wersja PDF)

Czytaj więcej...