VT iRepair - шаблон joomla Авто

 

Czytaj:

Wywiad w portalu internetowym PortEl

Wielu, nie tylko elblążan, poznało Edwarda Jaremczuka – wielkiego miłośnika wszystkiego co lata. Zwłaszcza tych ptaków stworzonych za pomocą geniuszu i rąk ludzkich.

Świeżo wydana pozycja wydana została przez Uniwersytet Morski w Gdyni i obejmuje blisko 500 stron pięknych zdjęć i tekstu opisującego różne aspekt latania. Całość podzielona jest na 18 rozdziałów, opisujących słowem i fotografią proces lotniczego dojrzewania, czyli od modelarstwa, przez balony i spadochrony, szybowce i miękkopłaty do najróżniejszych samolotów i śmigłowców, jakie można zaobserwować na polskim i europejskim niebie.

Czyta się Wolffa szybko, choć nie zawsze z przyjemnością. Dlaczego? A czy ktoś z nas lubi obrywać od tych, którzy winni nam dozgonną wdzięczność?

Akcja HYDRY rozgrywa się w Warszawie i w jej okolicy. W Metalowej burzy, gwoli przypomnienia, stajemy się praktycznie z dnia na dzień krajem aspirującym do bycia mocarstwem.  Wojsko Polskie wchłania nie tylko najnowsze amerykańskie technologie, lecz także dziesiątki tysięcy żołnierzy – także na najwyższych stanowiskach. Amerykańskie technologie i procedury zlewają się z naszymi, dając przewagę nad sąsiadami.

A-10 Warthog na okładce z szachownicami plujący ogniem z działka na pewno przyciąga. Rozpoczynając recenzję trzeciej części Armagedonu chcę zdecydowanie pochwalić okładki Jana Jasińskiego, które na pewno przyciągną wzrok męskich czytelników (w morzu ckliwych czytadeł i biografii celebrytów). Otwieramy książkę, jak zwykle czterysta stron lecz drukowanych większą czcionką. Hm?

Minęło kilka tygodni od amerykańskiego zamachu stanu i Polska powoli powraca do normalności. Zacieśniają się więzi z powiększoną Grupą Wyszehradzką tym bardziej, że nasze brygady strzegą pokoju na Węgrzech. Rumunia robi intensywne zakupy uzbrojenia w naszym kraju w sposób mniej lub bardziej oficjalny, a transporty wojskowe i „cywilne” ruszają na południe. Jeden z takowych zostaje przechwycony przez nieznaną grupę zbrojnych. Przeżywa tylko jeden z kierowców ciężarówki.

Po przeczytaniu części piątej Armagedonu należy oczywiście przeczytać część… pierwszą.  Od razu przyciąga wzrok świetna okładka z F-35 z polskimi szachownicami.  A przecież dopiero co Andrzej Duda oglądał dwa takie nad Białym Domem….