VT iRepair - шаблон joomla Авто

Na tę książkę czekaliśmy bardzo długo. Faktycznie i w przenośni. Wydana w październiku 2018 w niewielkim nakładzie 3000 sztuk rozeszła się błyskawicznie, autor niestety nie przewidział, że będzie potrzebny znaczny dodruk.

 

I ja czekałem przeszło miesiąc na swoje egzemplarze, w dodatku z autografem.

Krzysztof Karoń pojawił się w polskich mediach bardzo niedawno. Na pewno pierwszym jego dziełem są internetowe wykłady na stronie wiedza społeczna.  Potem zaczął udzielać się w mediach internetowych, zwłaszcza wRealu24.pl, gdzie z dnia na dzień stał się jedną z gwiazd tej niezależnej telewizji internetowej (choć sam określa się mianem dyletanta).

Samo liczące 540 dzieło jest syntezą tego, co Krzysztof Karoń głosi. Książka składa się z trzech rozdziałów:

- pojęcia podstawowe,

- errata do historii kultury,

- historia antykultury.

To bardzo mądra książka, napisana przez mądrego człowieka posługującego się swoistym sposobem wypowiadania, do którego trzeba się przyzwyczaić. Dla mnie osobiście częścią, którą najszybciej pochłonąłem, były Pojęcia podstawowe. Karoń w jasny sposób prezentuje nie tylko te kluczowe dla każdego definicje, jak popęd, instynkt, cywilizacja a kultura, przyjemność i satysfakcja oraz masę innych. Pokazuje także rozmycie i odwrócenie znaczeń, które marksiści różnej maści zawłaszczyli, by uczynić z nich narzędzie podboju mentalnego i fizycznego większej części Europy. 

Dla mnie osobiście takie usystematyzowanie pojęć jest bardzo cenne i pomaga w pracy. Dla wielu, zwłaszcza czytelników młodszej generacji, książka Krzysztofa Karonia (jeżeli przez nią przebrną!) będzie odkryciem na miarę Molierowskiego mieszczanina, który dowiaduje się, że całe życie mówi prozą.

Zastanawia mnie druga część, ta najdłuższa. Karoń prowadzi wykład z historii kultury, omawiając zwłaszcza filozofów i teologów, którzy w mniejszy lub większy sposób wpłynęli na dzisiejszy sposób myślenia. Szczególnie ważne są opisy okresu reformacji i oświecenia, i ich niszczycielskiego oddziaływania na stosunki międzyludzkie. Zastanawiam się nad sensem opisania aż tylu postaci i trendów. Podziwiając ogromną wiedzę, erudycję i logikę wywodu (pomimo aluzyjności i dłużyzn, które młodszego czytelnika pewno zniechęcą) uważam, że tę część można było znacznie skrócić, albo wyeliminować, odnosząc się do kluczowych elementów w części trzeciej, najważniejszej.

Ta jest kluczem do zrozumienia obecnej sytuacji, w której znalazła się nie tylko Polska, ale i Europa oraz większa część świata.  Osoby, które wchodzą na moją stronę zapewne w znacznej części, nawet intuicyjnie potrafią wyczuć permanentne oszustwa kolejnych rządzących. Czy to SLD, UW czy PO lub PiS – każda z tych formacji albo od razu, albo po krótkim czasie poddaje się dyktatowi eurokomuny, lobby narodowym a nawet plemiennym.

Karoń błyszczy ogromną wiedzą i użyciem logiki, dla pokazania prawdziwego obrazu sytuacji, w której się znajdujemy.  Siła jego argumentów jest olbrzymia - daje do ręki oręż -  zwłaszcza młodym ludziom w dyskusjach (nie dyskursach) z siłami eurokomuny, zielonych i ekoterrorystów, genederii oraz innych miłośników życia na cudzy koszt.

Sam autor określa to wydanie jako wersję roboczą i jest to założenie słuszne. Pomimo czytania późnymi wieczorami, tuż przed zaśnięciem, udało mi się znaleźć kilka fragmentów, gdzie występują logiczne sprzeczności lub niejasności

(np. str 299 -301). Jeżeli wydanie drugie ma pozostać taką masywną książką, to pan Krzysztof powinien wziąć do pomocy osobę o zdolnościach literackich, by zdecydowanie podnieść przyjemność z czytania. Warto także rozważyć pomysł, by przygotować wydawnictwo zawierające tylko  pierwszą i ostatnią część – jako tańszą, szybszą w czytaniu i strawniejszą alternatywę dla całej historii  antykultury.

Rekomendacja: TAK. To niezwykle ważna pozycja, którą pomimo jej pewnych ułomności winno promować się wśród nie tylko studentów i młodych ludzi, mających ambicje zaistnienia społecznego. Jest ona bardzo istotna dla patriotów, ludzi uczciwych i nienawidzących ciągłego rabunku dokonywanego nie tylko przez cwaniaczków, ale i instytucje socjalistycznego państwa oraz agendy unijne, organizacje wpychające nam ideologiczny kit, instytucje finansowe czy wreszcie złodziei z „holocaust industry”.

A Krzysztofowi Karoniowi życzę  długich lat w świetnej formie i aby jego wiedza oraz logika wywodu przebiła się wreszcie przez spiżowe bramy pałaców warszawskich przy ulicy Wiejskiej, przy Alejach Ujazdowskich i wreszcie w Pałacu Namiestnikowskim.

Komentarze  

0 #1 Mirek 2019-11-19 21:23
Niby autor mądry, a głupi, bo ksiażki nie wydaje do druku. Normalny autor by uruchomił druk , a tego kupić jakoś nie można. Jak towar schodzi, to sie produkcje zwiększa i nie dopuszcza do braków.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież