VT iRepair - шаблон joomla Авто

Jak utrzymać kruchą stabilizację na terenach posowieckich w książce „Tajne operacje Oddziału II”

 Piotr Langenfeld jest konsekwentny w swoim prowadzeniu czytelnika przez alternatywne losy świata i tym razem przenosi nas do roku 1966-go, głównie w odległą Azję. Sowiety przegrawszy wojnę rozpadły się na szereg quasi niezależnych bytów politycznych, które nieustannie walczą miedzy sobą, szukając także silnych aliantów, którzy mogliby wesprzeć ich starania o utrzymanie kruchej niezależności. Nieoczekiwanym beneficjentem wojny między Polską (i wspierającym ją USA) a sowiecją stały się komunistyczne Chiny, które zagarnęły znaczną część terytorium CCCP  i co gorsze, byli sowieccy generałowie (jeden z braci Darijewów) wspierają chińczyków, szkoląc sztaby i przekazując im broń jądrową. „Żółty Brat” , traktujący z oczywistą wyższością „białych”, postanawia sięgnąć jeszcze dalej i rzuca wyzwanie Europie oraz Ameryce.

 

Na terenach, kontrolowanych przez polskie i amerykańskie placówki (jak forty w czasach wojen indiańskich) i wspierających ich Bibi-sów* pojawiają się oficerowie służb specjalnych, w tym kapitan Karpacki, którzy stają przed niezwykłym zadaniem powstrzymania Chińczyków od rozpętania wojny nuklearnej. Błyskawicznie sformowany zespół musi wykonać arcytrudne zadanie i zupełnie nie wiadomo, czy im się to uda...

Przyjemnie zasiadło się do kolejnej książki Langenfelda. Początek jest jak zwykle nieco mozolny, gdyż trzeba przypomnieć sobie miejsca, ludzi i wydarzenia, ale szybko czytanie staje się przyjemnością. Niestety, PONOWNIE brakuje mapek, które pozwoliłyby łatwiej ogarnąć ogromne obszary na których dzieją się wydarzenia. WARBOOK nie jest w stanie tego ogarnąć i staje się to irytującą przypadłością tego wydawnictwa. Wydawca ma też wyraźne problemy z reklamowaniem książek Langenfelda, który ma naprawdę niezłe pióro i wybija się spomiędzy coraz liczniejszych autorów tworzących political fiction.

A ja jak zwykle rekomenduję książkę, gdyż warto poczytać jak wyglądałaby Magna Polonia, gdyby w 1945 roku Churchill i Truman pomyśleli trochę bardziej.

* sprawdzić znaczenie w książce.

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież