VT iRepair - шаблон joomla Авто

Od 15 lutego możecie się Państwo cieszyć obecnością na rynku księgarskim mojej nowej, długo wyczekiwanej książki. Rozpoczyna ona jednocześnie serię „Krzyżacką”, która na razie liczy dwie części, ale jak dobry Bóg pozwoli, będzie ich więcej. Zgodnie z tradycją, chce załączyć kilka map i planów, by ułatwić orientację ma powieściowej materii.

Czytaj więcej...  

spot

Czytaj więcej...  

Rada Miasta Elbląga, jednogłośnie uznała 2017 rokiem mojego Dziadka, Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, honorowego obywatela Elbląga.

Inicjatorem był pan Marek Pruszak, przewodniczący Rady. Zgodnie z doniesieniami medialnymi, włodarze chcą uczcić 110 rocznic? urodzin (29 września) uroczystą i nadzwyczajną sesję Rady z udziałem rodziny, a także imprezami skierowanymi do młodzieży i mieszkańców. Na sesję mają zostać zaproszeni także przedstawiciele Kranowa i Wolbromia - miast, których Dziadek był honorowym obywatelem.

Inicjatywa zaskakująca, ale bardzo piękna. Mam nadzieję, że Instytut Wydawniczy ERICA zrobi wszystko, by wydać w końcu drugą część "Pułkowników 1944", opisujących między innymi życie w powojennym Elblągu i walkę byłych żołnierzy Armii Krajowej z ubecją, sowiecją i powojenną sytuacją polityczną.

Jest jeszcze małe „ale”. Z tego co mi wiadomo, nikt z członkami rodziny nie ustalał naszego udziału w planowanych uroczystościach. Czyżby było to tylko przeoczenie?

 

Czytaj więcej...  

Gdzie kupić książkę?
  • Książka "Wojna bogów" dostępna jest m. in. w księgarni w Centrum Handlowym "Ogrody"
  • "Bunt starych bogów" już w księgarniach