VT iRepair - шаблон joomla Авто

Cóż o niej wiemy? Całkiem sporo i tak niewiele.

W źródłach historycznych nazwy „Polska” oczywiście nie znajdziemy, za to pojawiają się inne, które kojarzone są z terminem: Sarmaci (na różne sposoby pisani i wymawiani). Nieoceniony Wincenty Kadłubek (późniejszy biskup krakowski) opisał pierwsze polskie królestwo założone przez Grakchusa (Kraka), który skutecznie bił się z Rzymianami. Jeżeli weźmiemy pod uwagę schyłkowy okres istnienia Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego (czasy Honoriusza, czyli okres tuż przed i po 400 roku po Chrystusie), czyli wtedy, kiedy ze wschodu ku Europie poczęły przeć plemiona Hunich, to mogłoby się zgodzić.

Jak wyglądała ziemia między Odrą a Wisłą i Dniestrem a także między Bałtykiem a Karpatami?

Zupełnie inaczej niż dzisiaj.  Nie było Odry a szeroką doliną płynęła  Viadrus. Gigantyczną rzeką była Vistula (po rzymsku) a raczej Wanda czy Wandala, szeroko rozlewająca się po krainie, z rozbudowaną deltą. Wschodnią zaś granice tworzył Teriszannis. Od południa nasze ziemie ograniczały Alpy Sarmackie a od północy Ocean Sarmacki, który w okolicach ujścia Wandali był nazywany Morzem Estyjskim.

Dlaczego w naszym kraju największe polityczne szwindle dzieją się nocami? I dlaczego rządzą Polską mentalni bolszewicy, widzący w słowach ‘naczelnika’ najświętszą rację? I dlaczego tyle milionów ludzi dało się kolejny raz nabrać na kiełbasę wyborczą – z zielska?

18 września 2020 będzie przełomowa datą w historii najnowszej Polski. Paluszkami komuchów, socjalistów pobożnych i niepobożnych, oraz pożytecznych idiotów naciskających przyciski do głosowania w Sejmie Polska stała się Weichselgau.  To, o co bezskutecznie walczyli latami niemieccy biznesmeni, spełniło się w cudowny sposób, a Aniela Merkelowa ze szczęścia nie będzie mogła z tydzień spać. Polska broniąca się gospodarczo przed wielkim bratem zza Odry zwłaszcza w rolnictwie, teraz bez walki skapitulowała. Ba, sama założyła sobie niewolnicza obrożę na szyję!

spot

 

Taka okazja nie zdarza się często. A raczej bardzo rzadko. Włączają Cię w tryby maszyny nazywającej się „wycieczka do Nowego Jorku”, pokrywają większość kosztów. To, co tam kiedyś kołatało się w głowie, że może wybrać się, by pojechać i zobaczyć, dotknąć i samemu przekonać się jak żyją ludzie na ziemi wciąż dla wielu obiecanej.

Rada Miasta Elbląga, jednogłośnie uznała 2017 rokiem mojego Dziadka, Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, honorowego obywatela Elbląga.

Inicjatorem był pan Marek Pruszak, przewodniczący Rady. Zgodnie z doniesieniami medialnymi, włodarze chcą uczcić 110 rocznic? urodzin (29 września) uroczystą i nadzwyczajną sesję Rady z udziałem rodziny, a także imprezami skierowanymi do młodzieży i mieszkańców. Na sesję mają zostać zaproszeni także przedstawiciele Kranowa i Wolbromia - miast, których Dziadek był honorowym obywatelem.

Od 15 lutego możecie się Państwo cieszyć obecnością na rynku księgarskim mojej nowej, długo wyczekiwanej książki. Rozpoczyna ona jednocześnie serię „Krzyżacką”, która na razie liczy dwie części, ale jak dobry Bóg pozwoli, będzie ich więcej. Zgodnie z tradycją, chcę załączyć kilka map i planów, by ułatwić orientację ma powieściowej materii.