VT iRepair - шаблон joomla Авто

Najbliższe plany

2021.12

Przez media padają pytania o kolejne plany związane z literaturą.  Cóż, są one skromne. Obecnie pracuję nad kolejną (czwartą) częścią serii (Wojna bogów) z planem ukończenia jej w pierwszej połowie przyszłego roku. Niedługo powinna pojawić się (w serii książka za dychę) trzecia część powieści z czasów rzymskich, pt: „Wandale”.  Ze względu na ograniczenia wprowadzane przez rząd, musiałem odwołać plany spotkań autorskich w Braniewie, Gdańsku, Tczewie; co do pozostałych – uległy one zawieszeniu. Gdy pytacie Państwo o brak w księgarniach „Asa i damy” – proszę pytania i skargi kierować do wydawnictwa Novae Res, nie do mnie. Może to obudzi wydawnictwo.

Rada Miasta Elbląga, jednogłośnie uznała 2017 rokiem mojego Dziadka, Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, honorowego obywatela Elbląga.

Inicjatorem był pan Marek Pruszak, przewodniczący Rady. Zgodnie z doniesieniami medialnymi, włodarze chcą uczcić 110 rocznic? urodzin (29 września) uroczystą i nadzwyczajną sesję Rady z udziałem rodziny, a także imprezami skierowanymi do młodzieży i mieszkańców. Na sesję mają zostać zaproszeni także przedstawiciele Kranowa i Wolbromia - miast, których Dziadek był honorowym obywatelem.

 

Inicjatywa zaskakująca, ale bardzo piękna. Mam nadzieję, że Instytut Wydawniczy ERICA zrobi wszystko, by wydać w końcu drugą część "Pułkowników 1944", opisujących między innymi życie w powojennym Elblągu i walkę byłych żołnierzy Armii Krajowej z ubecją, sowiecją i powojenną sytuacją polityczną.

Jest jeszcze małe „ale”. Z tego co mi wiadomo, nikt z członkami rodziny nie ustalał naszego udziału w planowanych uroczystościach. Czyżby było to tylko przeoczenie?

 

 

 

 

 

 

  • 01
  • 02
  • 03