VT iRepair - шаблон joomla Авто

Najbliższe plany

2021.12

Przez media padają pytania o kolejne plany związane z literaturą.  Cóż, są one skromne. Obecnie pracuję nad kolejną (czwartą) częścią serii (Wojna bogów) z planem ukończenia jej w pierwszej połowie przyszłego roku. Niedługo powinna pojawić się (w serii książka za dychę) trzecia część powieści z czasów rzymskich, pt: „Wandale”.  Ze względu na ograniczenia wprowadzane przez rząd, musiałem odwołać plany spotkań autorskich w Braniewie, Gdańsku, Tczewie; co do pozostałych – uległy one zawieszeniu. Gdy pytacie Państwo o brak w księgarniach „Asa i damy” – proszę pytania i skargi kierować do wydawnictwa Novae Res, nie do mnie. Może to obudzi wydawnictwo.

Bolesław Nieczuja-Ostrowski patronem Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu.

 

Mój  świętej pamięci Dziadek  byłby naprawdę usatysfakcjonowany tym wydarzeniem. We wrześniu  br. decyzją Ministra Obrony Narodowej został on patronem Pułku.

Wczoraj, 19 października 2019, wraz z członkami najbliższej rodziny, na zaproszenie dowódcy, płk. Andrzeja Dudy, gościliśmy na uroczystości wręczenia sztandaru.  Dokonał tego generał dywizji Dariusz Łukowski, zastępca szefa sztabu generalnego Wojska Polskiego.  

Co cieszy, spora grupa mieszkańców Elbląga, także nauczyciele i uczniowie z Regenta i III LO byli świadkami owego zdarzenia.  Uroczystość została wzorowo przygotowana i przeprowadzona.

Co nie podobało mi się, to brak na uroczystości ważnego przedstawiciela z Warszawy – choćby wciąż urzędującego ministra Błaszczaka. W końcu wręczenie sztandaru (najnowocześniejszej jednostce Wojska Polskiego) nie zdarza się codziennie.  A może to dlatego, że Elbląg to dla Warszawy i rządzących z kolejnych opcji to wciąż Polska „B”.

 

001

 

 

  • 2109.10.19 Nadanie Sztandaru (02)
  • 2109.10.19 Nadanie Sztandaru (03)
  • 2109.10.19 Nadanie Sztandaru (04)
  • 2109.10.19 Nadanie Sztandaru (07)
  • 2109.10.19 Nadanie Sztandaru (08)